2044/97
Ubekendt maler, 18. årh.
Slotsintetiør med et selskab forsamlet omkring et billardbord. Usigneret. Olie på lærred. 58×68.
Huller i læred. Lærredet er dubleret. Krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag