905/​57

Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)

To unge kvinder på stranden. Sign. monogram 1913. Olie på malepap. 41×30.

Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 301, 1973 nr. 73.

Malerier og tegninger, 30. november 2021

Vur­dering

50.000–60.000 DKK

Hammerslag

50.000 DKK