905/57
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
To unge kvinder på stranden. Sign. monogram 1913. Olie på malepap. 41×30.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 301, 1973 nr. 73.
Malerier og tegninger, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag