1831/100
Valdemar Magaard (f. København 1864, d. Gentofte 1937)
Almueinteriør med en kone ved en dragkiste. Sign. V. Magaard 1916. Olie på lærred. 46×53.
Minimale krakeleringer og retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag