2434/75
Buddha hoved af forgyldt stucco. Thailand. 17/18. årh. H. ekskl. stand 20 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Med større og mindre afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024
Vurdering
Hammerslag