Simon Simonsen (f. München 1841, d. København 1928)
En agerhøne. Sign. Simon Simonsen Dianalund d. 17/9 95. Olie på lærred monteret på træ. 29×23.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 474, 1985 nr. 449.
Enkelte minimale afskalninger og retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
14 bud