2427/1237
Safir- og diamantring af 18 kt. guld prydet med oval cabochonclebet safir omkranset af talrige brillantslebne diamanter. B. 12 mm. Str. 51
Fremstår med alders- og brugsslitage. Fremstår med ændret ring størrelse. Safir har overfladiske ridser.
Vurdering
Hammerslag