2131/987
Vivi Bülow (f. 1912, d. 1971)
Sofabord af teak med underliggende hylde, plade ilagt fliser dekoreret med lys glasur. 1950–60'erne. H. 60. L. 140. B. 49.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag