2022/679
Ole Schwalbe (f. Brønshøj 1929, d. København 1990)
Serie på tre kompositioner. Alle sign. Schwalbe 77, 18/50. Et værk med dedikation på bagsiden. Litografier i farver. Lysmål hver 79×59. (3)
Original stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag