1748/1726
Saltbøsse af porcelæn med montering af sølv, dekoreret i farver med blomster og insekter. Montering stemplet A. Risler & Carré, Paris. Samt Meissen kuvertvase af porcelæn, modelleret med vædderhoveder og guirlande, dekoreret i pink og guld med blomster. 19. årh. H. 7 og 8. (2)
Slitage på guld.
Varia, 30. november 2017
Vurdering
Hammerslag