1748/​1726

Saltbøsse af porcelæn med montering af sølv, dekoreret i farver med blomster og insekter. Montering stemplet A. Risler & Carré, Paris. Samt Meissen kuvertvase af porcelæn, modelleret med vædderhoveder og guirlande, dekoreret i pink og guld med blomster. 19. årh. H. 7 og 8. (2)

Slitage på guld.

Varia, 30. november 2017

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag