2109/111
Et par victorianske dækketallerkener af sterlingsølv, fliget fane med skævgadroneret bort delvis med muslingeornamenter, graveret med crest. Walter & John Barnard, London 1888. Vægt 1176 g. Diam. 26,5 cm. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud