1644/811
Dansk design
Et par loftslamper med skærme af opalglas, montering og baldakin af formkromet metal. 1930'erne. H. 65. Diam. 25. (2)
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 1. november 2016
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|