2148/545
Olaf Rude (f. Rakvere, Estland 1886, d. Frederiksberg 1957)
Kunstnerens hustrus bedstemor. Sign. Olaf Rude. Olie på lærred. 81×116. Uindrammet.
Mindre afskalninger i hjørnerne.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag