1917/999
Afrikansk kunstner, 20. årh.
Kvinde der ammer. Usigneret. Figur af udskåret mørkbejdset træ. H. 81.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Revne i træet.
Moderne kunst og design, 23. april 2019
Vurdering
Hammerslag