1917/​999

Afrikansk kunstner, 20. årh.

Kvinde der ammer. Usigneret. Figur af udskåret mørkbejdset træ. H. 81.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Revne i træet.

Moderne kunst og design, 23. april 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag