2040/​376

Svensk almuemaleri med brudekørsel og inskription. Olie på lærred. 19. årh. Lysmål 49×89.

Enkelte mørke pletter. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag