2040/376
Svensk almuemaleri med brudekørsel og inskription. Olie på lærred. 19. årh. Lysmål 49×89.
Enkelte mørke pletter. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag