2016/898
Johannes Foersom (f. 1947)
Peter Hiort-Lorenzen (f. 1943)
“Apollo”. Et par lænestole på drejestel af stål, betrukket i sæde og ryg med sort uld. Model EJ96. Udført og mærket hos Erik Jørgensen. (2)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|