Victor Vasarely (f. Pecs 1908, d. Paris 1997)
“Fixaro II”, 1983. Sign. Vasarely, 73/200. Serigrafi i farver. Lysmål 67×67.
Proveniens: Galerie Börjeson, Malmö.
Undersøgt i ramme. Original stand.
891381 | ||
914456 |