Foto endnu ikke klar
879/1293
Victor Vasarely (f. Pecs 1908, d. Paris 1997)
“6 Figures (No. 308)”, 1948. Sign. Vasarely; sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på malepap. 38×35.
Malerier, skulpturer og foto, 6. juni 2018
Vurdering
Hammerslag