Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Brænding ved Skagen. Sign. M. A. Skagen. Olie på lærred. 32×44.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 364, 1977 nr. 206.
Kommissionsbud