922/63
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Fiskere ved Skagens Nordstrand. Sign. Carl Locher. Olie på lærred. 54×82.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 561, 1991 nr. 52, afb. s. 35.
Budfrist
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud