2417/632
Jaime Hayon (f. Madrid 1974)
“Ro”. Øreklapstol med ben af eg, betrukket med rosa møbelstof. Model JH1. Formgivet 2013. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 2022.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Sædehynde med fugtskjold.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud