2442/269
Otte diverse servietringe og fem små af sølv. Derudover 12 kaffeskeer, to vindruesakse med greb af sølv og en rangle. Samt 'Saksisk' ostehøvl og tarteletspade. 19–20. årh. (30)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Flere dele med gravering.
Vurdering
891280 | ||
68993 |