1834/1535
15 tyske fliser af fajance, dekorerede med arkitektur og dyr i blå. Hannoversch-Münden. 19. årh. (15)
Litteratur: Sigfred Stah, “Deutchen Fliesen”. Lignende afb. s. 264.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 23. august 2018
Vurdering
Hammerslag