1834/​1535

15 tyske fliser af fajance, dekorerede med arkitektur og dyr i blå. Hannoversch-Münden. 19. årh. (15)

Litteratur: Sigfred Stah, “Deutchen Fliesen”. Lignende afb. s. 264.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 23. august 2018

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag