2050/572
Ejnar Hansen (f. København 1884, d. Pasadena, Californien 1965)
“Ranch near San Louis Obispo California”. Sign. E. Hansen. Olie på masonit. 41 × 51.
Original stand.
Moderne kunst og design, 8. december 2020
Vurdering
Hammerslag