2039/​308

Signeret Orientalsk silketæppe på bund med metaltråde i Hereke stil. Mirab på lys bund med livets træer. Ca. 1 mio. kn. pr. m2. 21. årh. 152×109.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

6.000 DKK