1639/571
Gudmund Olsen (f. Frederiksberg 1913, d. Røsnæs 1985)
9 kompositioner. Sign. Gudmund Olsen. Dateret fra 53 til 74 delvist nummerede. Litografier i farver. Bladstørrelse fra 64×54 til 76×56. Uindrammet. (6)
Enkelt papir er gulnet.
Moderne kunst og design (udskudt), 30. september 2016
Vurdering
Hammerslag