2016/705
Carl Joseph Schwenn (f. Århus 1888, d. 1973)
Familieportræt af Inga Stampes Petersen med hendes børn Tue og Hanne. Sign. Carl Schwenn, 1929. Olie på lærred. 88×80.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Vurdering
Hammerslag