2434/228
Kinesisk skærm bestående af seks paneler med felter hvori hinterglasmalerier med landskab og figurscenerier, øvre og nedre felt med udskåret og forgyldt trærelief. Sen 19. årh. Hvert panel 200×39 cm. (6)
Flere glasmalerier med skader. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024
Vurdering
Hammerslag