11920/41
Georges Braque, efter (f. Argenteuil 1882, d. Paris 1963)
Canéphore. Sign. i trykket Braque 26. Betegnet Henri Descamps. Lith. pour le Musée de Ceret. Litografisk plakat trykt på papir fra Rives. 60,5×31. Uindrammet.
Sælger oplyser: Intet at bemærke.
Kunst, antikviteter & design, 18. maj 2019
Vurdering
Hammerslag