1502/1289
Flora Danica Jewellery
Halskæde af forgyldt sterlingsølv, vedhæng i form af marguerit prydet med emalje. L. 45 cm. Vedhæng diam. 6 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 7. januar 2015
Vurdering
Hammerslag