1841/​2037

Concord

Diamant damearmbåndsur af 18 kt. guld og stål. Model Impressario. Quartzværk. Lynette prydet med brillantslebne diamanter. Perlemorsskive med forgyldte visere og timemarkører. Urets diam. 32 mm. 2010'erne.

Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 10. oktober 2018

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK