2125/9078
Et par prismegirandoler af messing hver med tre lysarme, blåt glas, prismespyd og behængt med prismer, baser af hvid marmor. Louis XVI form, 19. årh. H. 41. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud