1709/523
Holger Jacobsen (f. Esbjerg 1918, d. København 2019)
Opstilling med frugter. Sign. Holger Jacobsen 48. Olie på lærred. 50×65.
Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017
Vurdering
Hammerslag