2447/330
Et par små svenske prismekroner med stel af forgyldt messing behængt med prismer i kæder, hver med fire lys monteret til el. Gustaviansk form, 19. årh. H. 48. Diam. 50. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering