2124/107
A. Andersen-Lundby (f. Lundby ved Aalborg 1840, d. München 1923)
Skovparti. Sign. A. Andersen. Olie på lærred. 24×34,5.
Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag