2008/328
Karl Ernst Friedrich Rumpel (f. 1867, d. 1939)
Landsbyidyl med køer. Sign. Karl Rümpel, 1919. Olie på lærred. 74×101.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag