1738/​1622

Tre pokaler af mundblæst, klart glas, cuppa slebet med Chr. IV's kronede monogram og årstal 1645, luftfyldt, kugleformet stamme på rund fodstykke. 20. årh.s begyndelse. H. 31,5. (3)

Den ene slibning delvis forgyldt. Stammer med glaspest.

Varia (udskudt), 28. september 2017

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

900 DKK

16 bud

900 DKK
850 DKK
(Autobud) 800 DKK
750 DKK
600 DKK
(Autobud) 550 DKK
500 DKK
420 DKK
(Autobud) 400 DKK
380 DKK
340 DKK
(Autobud) 320 DKK
300 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK