2039/136
Ubekendt maler, 20. årh.
Marine med skib på oprørt hav. Sign. og dateret 1919. Olie på lærred. 31,5×45.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag