2446/72
Fransk opsats af forgyldt og patineret bronze og messing med skål af slebet glas i delvist diamantslibningsmønster, trepas stand i form af egyptiske figurer, løftet på fødder i form af dyrepoter. Cirka 1900. Empire form. H. 26. Diam. 17.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
846290 | ||
873991 |