1850/747
“AT 313”. Kvadratisk spisebord af eg med to aftagelige endeklapper, på runde, tilspidsede ben. Udført hos Andreas Tuck, Odense. H. 73. L. 86–180. B. 86.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder.
Moderne kunst og design, 11. december 2018
Vurdering
Hammerslag