2450/924
Dansk snedkermester
Cirkulært spisebord af cubamahogni. Sko med messing. Udført 1930érne. H. 76. Diam. 128.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Revne i sarg.
Vurdering