2148/​722

Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)

“Rare Woods”. Cabaretfad af pao rosa træ. Serveringsskål stemplet IHQ, Dansk Designs Denmark. B. 42. L. 51. Skål: Diam. 13.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker - primært på idersiden af skål.

Moderne kunst og design, 30. november 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

(Autobud) 2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK