2148/722
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
“Rare Woods”. Cabaretfad af pao rosa træ. Serveringsskål stemplet IHQ, Dansk Designs Denmark. B. 42. L. 51. Skål: Diam. 13.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker - primært på idersiden af skål.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag