12114/​98

Bertel Thorvaldsen, efter (, efter)

“De fire årstider/de fire aldre”. Udført og stemplet hos Bing & Grøndahl. “Dagen”, “Natten” og “ Juleglæde i himlen”. Udført og stemplet hos Kgl. P. Syv plaketter af bisquit. Diam. 14–15. (7)

De fire årstider. 1. sortering i fin stand, bortset fra et lille skår i kanten på en af plaketterne.

Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK