12103/134
Dansk maler, 20. årh.s begyndelse
Solnedgang over klipper med beplantning. Sign. Kjeld 33. Olie på malepap. 38×49. Indrammet.
Pladen bølger. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021
Vurdering
Hammerslag