2448/​80

Tre jydepotter af brøndt lertøj, to stående på fødder, ene med hanke. 19. årh. H. 21–24. Diam. 23–29. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Reparationer og hårrevner. Limrester. Mindre afslag.

I Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?