2023/169
Ubekendt maler, 19. årh.
Skibsportræt af S. Clematis, West Hartlepool. Usigneret. Gouache på papir. Lysmål 64×42.
Enkelte små afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag