1908/​1506

Tysk lågkrus af sølv, drevet med rytterfægtning og frugter, lågknop i form af blomst, gæk med maske. 19. årh.s slutning. Vægt ca. 1180 gr. H. 31.

Defekt låg samt revne på håndtag. Mindre buler, ridser og mærker. Låg adskilt i lodning mellem gæk og låg. Fod med skævhed.

Varia, 21. februar 2019

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK

13 bud

8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK
(Autobud) 6.500 DKK
6.000 DKK
(Autobud) 5.500 DKK
5.000 DKK
4.400 DKK
(Autobud) 4.200 DKK
4.000 DKK
(Autobud) 3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK