1908/1506
Tysk lågkrus af sølv, drevet med rytterfægtning og frugter, lågknop i form af blomst, gæk med maske. 19. årh.s slutning. Vægt ca. 1180 gr. H. 31.
Defekt låg samt revne på håndtag. Mindre buler, ridser og mærker. Låg adskilt i lodning mellem gæk og låg. Fod med skævhed.
Varia, 21. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
13 bud