2004/67
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Folkeliv i en gade i Cairo. Sign. P. Mønsted Cairo 1893. Olie på lærred. 32,5×21,5.
Mindre retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud