1831/​4

Pragt konsol med tilhørende spejl af rigt udskåret og forgyldt træ, prydet med krone, rocailler, guirlander, blomster og bladværk, plade af sortbroget marmor. Rococoform. 21. årh. Konsol H. 95. B. 187. D. 69. Spejl H. 184. B. 186. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker.

Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

17.000 DKK

17.000 DKK
16.500 DKK
16.000 DKK
15.500 DKK
15.000 DKK