1831/4
Pragt konsol med tilhørende spejl af rigt udskåret og forgyldt træ, prydet med krone, rocailler, guirlander, blomster og bladværk, plade af sortbroget marmor. Rococoform. 21. årh. Konsol H. 95. B. 187. D. 69. Spejl H. 184. B. 186. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag