Karl Hansen Reistrup? (f. Valby 1863, d. København 1929)
“Ørnevase”. Et par ovale vaser af lertøj med hanke i form af ørnehoveder, dekoreret i brune og grønne glasurer. Usign. H. 22. B. 30. (2)
Beskrivelse ændret d. 03.05.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
23 bud